BIL Genel Müdürü, Dr. Erdoğan TOZAN

Genel Müdür MesajlarıTebrik Mesajları

Yüklemelerde Birbuçuk Milyar Varil Kutlama Mesajı

Kıymetli Mesai Arkadaşlarım

BIL ailesi olarak, %100 işletme verimliliğiyle sürdürdüğümüz boru hattı işletmeciliğinde yeni bir aşamayı daha katettik.

1941. tankere yaptığımız yükleme ile toplamda transfer ettiğimiz ham petrol miktarı Bir Milyar Beşyüz Milyon varili aştı.

Bizler için artık sıradan hale gelen tanker sayıları, yükleme miktarları, ülkemiz adına çok önemli adımlardır.

Bizim burada hep birlikte, sağlık ve emniyet tedbirlerine uluslararası standartlarda dikkat ederek, çevreye ve sosyal yaşama duyarlı boru hattı işletmeciliğimiz, gerek ülkemizde ve gerekse de dünyada, petrol boru hattı işletmeciliğinin standartlarını belirlediğinden emin olabilirsiniz.

Sizlerin emeğiyle dünya piyasalarına ulaşan Azeri petrolü, kimbilir hangi ülkede, hangi hastayı hayata taşımış, hangi jeneratörden enerji olup hangi çocuğu ısıtmış, hangi karanlıkları ışıtmıştır...

Bizler, gerek BIL personeli, gerekse de BIL’e hizmet veren yardımcı hizmet elemanları olarak her birimiz, bu başarı öyküsünün kahramanlarıyız.

Çalışmalarımızda gösterdiğimiz dikkatten ödün vermediğimiz, hep daha iyisini hedeflediğimiz, öğrenen organizasyon olma kararlılığıyla yenilenmenin ve bilginin peşinde koştuğumuz sürece bu başarımız artarak devam edecektir.

Hepinizi emekleriniz ve gayretlerinizden dolayı yürekten kutluyorum. Daha nice aşamaları birlikte katetmeyi, nice başarılara birlikte ulaşmayı diliyorum.

Dr. M. Atıf ÇAY

Genel Müdür